Sorunlu Ebeveyn Destek Hattı

ufalanarak hayata serpilmiş pickurusundan selamlar bilogcum...

üvey baba sorunsalım hakkında zaman zaman yazıyorum. birçoğunuzun da bileceği üzere; bilogumda ve sözlükte bahsi geçen Bay Gürültü Makinesi babaların en üveyidir. fazla homurtu çıkardığı için kendisine zamanında bu ismi layık görmüşüm heheh.

bilmem kaç yıla sığan hayatım boyunca, bu sorunla fazlaca boğuştum. birçoklarının yaşadıklarından hatta yaşayacaklarından fazlasını depoladım aslında.

öz babam ben henüz agu deme gafletinde bulunmuşken öldüğünde, mahalle ve akraba baskısına, dayatmalarına ve çirkin yakıştırmalarına katlanamayan annecik gitmiş pazardan bi tane baba almış. e memur tabi napsın kadıncağız, işten koştura koştura pazara vardığında tezgahta sadece defolular kalmış. o da hoooop gürültü defosu olan birisini kapmış evimize getirmiş. dayakları, küfürleri, eziyetleri ve siyasi otoristesi de promosyonmuş hehhe.

seneler geçti evleri ayırdık ama yaşamları ayıramadık... zaman zaman üvey baba konseptiyle yazdıklarım geçmiş zamana ait olmakla bilrikte tamamen gerçektir. üşendiğim için az bile yazmışımdır hatta heheh mal ben.

eee sarışının fendi üvey babayı yendi şekerlerim. artık köşeye sıkıştığında yüzüne az sonra inecek tokattan kendisini korumak için avuçlarını siper alan minik pickurusu maalesef yok. bez bebeğini astı ve büyüdü hırpalanarak ama hırpalamadan.

hayat size seçenekler sunar; iyi ya da kötü. siz de benim gibi yapın acılarınızdan sorumlu olan insanları mutluluğunuzla ve başarılarınızla ufalayın.... Hatta yiosa yazın ben sizin yerinize ufalarım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yiosa siz de yazın...
hatta yazmazsanız küserim, ciddiyim !